MENU

Biography

Doruk Seymen

Doruk SeymenSelfportrait...Yaşama dair

Kronolojik bir yazı yazmak benim tarzım değil... gerçek şudur ki var oldum ve bir gün de yok  olacağım, sadece bu arada ki anlık yaşanmışlığın fotoğrafıyla ilgileniyorum. onu ne kadar  gerçekçi kılarsam kendi hayallerimi de o derece aşmış olacağım..

...Fotoğrafa dair

Fotoğraf... İnsanların, anların ve en önemlisi zamanın yükünü taşıyan fotoğraf makinelerinin  akıl duygu ve görme yetisiyle yönetilip ortaya çıkarttığı bir belgedir. bir anın dondurularak  sonsuza gönderildiği açık mektuplar gibidirler.. tüm insanlar arasında evrensel bir dil  gibidir.. Bu dili konuşabilmek için bir fotoğraf makinesi gereklidir ancak en iyi makine bile  size sular seller gibi konuşma yetisi kazandırmayabilir. Fotoğrafı anlamak ve konuşabilmek  için önce onu dinlemek gerekir. Fotoğraf sanayisinin hergün çoğalan maddi çığlıklarının  arasından, maneviyatının sesine kulak vermek gerekir. durum şudur ki iyi bir makine sahibi olmak sadece sahibi olmaktır makinanın, iyi bir fotoğrafçı olmak, zanaati en iyi şekilde becerebilme yetisidir.. Fotoğraf sanatçısı olmak, zanaatin tümüne hakim ve yeni bir şey söyleyebilme donanımına sahip kişilerin ünvanıdır...

VEYA..

 

Born in February 1982, Istanbul / Turkey.  

After completing his education at Eskişehir University, Doruk Seymen worked with advertising agencies on photography and visual designs for a while. Doruk Seymen had stepped into the professional life of photography in 2006 and had many photo shootings with various brands in the following years. He completed his 18 months of education at NYIP (New York Institute of Photography). Doruk Seymen, who commenced shooting photos for Doğan Burda Corporate Magazine Group in 2010, is currently providing service to various magazines and brands along with his company. 

After shooting a documentary film about Syrian Refugees in 2016, he performed his personal exhibition named Dom and Abdal from Syria to Gaziantep” in the building of European Council in Strasbourg, France. After that, he won the second prize in the International Competition of “Lost Rights, Found Justice?” organized by Human Rights Consortium / University of London. 

Doruk Seymen, whose greatest passion is nature, produces new projects with his collaborators he constantly works with, travels to lesser known regions of Anatolia and combines the experimental photography with his fictions.

 

Referanslar

Gökhan Türkmen

Mercedes Benz Fashion Week

Opel

Harley Davidson Antalya

Toyota

Yacht Türkiye

Autoshow Magazine

Mitsubishi Electric Klima

Transanatolia

Baja Anatolia

Rally Antiphellos

Robinson Club Nobilis

Doğan Burda Dergi

Elle Magazine / TR

Elele Magazine

Alem Magazine

GEO Magazine

Seninle Magazine

Bride's Magazine 

Banko Burger

Hürriyet

Hello Magazine / TR

Hurriyet.com.tr

Gökçen Arıkan

GA PROJECT

Merlin Mutfakta 

Coffeetainer

Nashira Park Antalya

BOB Burger

BUNK Hostels

Carelle Cosmetics

Pfizer

Renault

Mavi Suite Türkbükü

Ship Ahoy Türkbükü

Infernus (Portugal)

Atelye Deri

Berr & Bath Industries

Army Of Love Shop

Closet Circuit

Mekan Yatak

Ertuğrul Balıkçıoğlu - Doğan Burda Dergi Fotoğraf Editörü ve Arşiv Müdürü

Ertuğrul Balıkçıoğlu - Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi

Sosyal Sorumluluk

Collaboration

 

W/ Merve Terzioğlu

@merveterziogllu  / Instagram

@darkfoodphotography / Instagram